משחקים עם תכנת מנגה

loveatfirstsite

לאחרונה רכשתי תכנה חדשה שמיועדת לאיורי מנגה וקומיקס. לתכנה קוראים 'מנגה סטודיו' והיא בעלת קו חד ונקי יותר מאשר תכנות גרפיות רגילות. לתכנה יש תוספים רבים שמסייעים ביצירת קומיקס, כמו כלי פקספקטיבה ותבניות מוכונות. אני עדיין לא זורמת כל כך עם התכנה החדשה ויותר נח לי לעבוד עם אילוסטרייטור, אבל אני מקווה שאתרגל אליה יותר ואוכל להשתמש בה כמו שצריך כיון שהקו הוא באמת יפה. מצד שני, קצת קשה לי להאמין שאתרגל לחוסר הנוחות שבתכנה. לאדובי יש תכנון חכם ופונקציונליות גבוהה. קשה למצוא לזה תחליף. העבודה נעשית איטית ומעצבנת יותר כשחסרים הקיצורים המוכרים של אדובי.

**1/1/14 עידכון**

שדרגתי עכשיו למנגה סטודיו 5, יש שיפור משמעותי מאוד בנוחות השימוש ובפונקציות הצביעה החופשית עם כל המברשות החדשות. גם כלי הווקטור השתפרו מאוד בעצם זה שניתן כעת למחוק חופשי ולאפשר שימוש במברשות ווקטוריות נוספות ואופציית התלת מימד נראית מדהימה!
אין ספק שכרגע מבחינתי היא עוקפת את פוטושופ עבור איור חופשי, המברשות החדשות הן ממש תענוג והקו הייחודי של כלי העט של מנגה לאינקינג נשאר הקו הכי נקי וחד שראיתי בינתיים.
כדי לסגור סופית אני עדיין עוברת דרך אדובי (אילוסטרייטור בעיקר). יש עוד שיפורים שאני מחכה להם בגרסאות הבאות כמו תמיכה בטקסט בעברית ואפשרות ייצוא של קובץ ווקטורי בצורה חיה לתוכנות תומכות כמו פלאש ואילוסטרייטור, אבל אין מה לומר, תוכנה מדהימה, לצייר בה פשוט כיף!

1 תגובה
  1. הברקה בפרסום
    הברקה בפרסום says:

    בפעם הראשונה שנכנסתי לאתר, הציורים מדהימים!

    נראה לי שכדאי לך להחליף את הציור בניק שלך בפרוג, יש פה הרבה יותר יפים

תגובות סגורות